Sıkça Sorulan Sorular
Slackware Logo

Haber

Güvenlik Tavsiyeleri

SSS

Kitap

Genel Bilgi

Slack Edin

Kurulum Yardımı

Yapılandırma

Paketler

Değişiklik Kayıtları

Propaganda

Ports

Other Sites

Destek

Contact

Mailing Lists

Hakkında

 
Slackware Genel SSS
Q0: Neden 4'den 7'ye atlama?
Q1: Slackware'e nasıl yardımcı olabilirim?
Q2: Donanımım Slackware tarafından destekleniyor mu?
Q3: İnsanlardan sormaya devam eden diğer soru ne oldu?
Q4: Slackware'in sonraki sürümü ne zaman açılacak?
Q5: Nereden teknik bilgi alabilirim?
Q6: Slackware'in ISO imajı piyasaya sürülecek mi?
Q7: Program / Özellik X, bir sonraki sürüme dahil mi olacak?
Q: Neden 4'den 7'ye atlama?

Aşağıdakiler, Patrick Volkerding'in (Slackware Projesi Başkanı) 21: 43-10-10-1999 numaralı Slackware.com Forumuna gönderildi.

Şimdilik bunun dışında kaldım, ama sanırım biraz ödünç olmalıyım Sürüm numarası için bir gerekçe.

İlk önce, sanırım biraz önce saymayı unuttum. 6.0'da başlasaydım Ve her sürümü büyük bir sürüm yaptım (Linux sürümlerinin bu şekilde çıktığını düşünüyorum) Bu günlerde yapıldı, değil mi? ;), Şimdiye kadar Slackware 47'de olacağız. (o Aslında 1, 2, 3 de gidersek 20'li yıllarda olurdu ...)

Bazı dağıtımların sürümlerini şişirdikleri açıktır Pazarlama amaçlı numaralar ve saha yapmak zorundaydım (yol çok fazla defa) "Neden sizinki 6.x değilsiniz" veya "daha kötü" sorusuna ne zaman yeni sürüme geçeceksiniz? Linux 6. 0 "olarak adlandırılan bu basit hüner gerçek anlamıyla eve götürür. Glibc ve neredeyse 6.x kullanan herkes şimdi harekete geçirildiğinde, mantıklıydı. En az 6.0'ya gitmek, sadece bilmeyenler için açıklığa kavuşturmak Linux hakkında Slackware kütüphaneleri, derleyicileri ve diğerleri Şeyler arkasında 3 büyük sürümleri değildir. Hepsinin 7.0 kullanacağını düşünmüştüm Şimdiye kadar, ama önemi yok. En azından "bir tane daha iyi" değil mi? :)

Üzgünüm, bunun hakkında bir bildire sahip değilsem. Söz vermeyeceğim Sürüm numarasını yeniden şişirin (herkes tekrar yapmazsa;

Q: Slackware'e nasıl yardımcı olabilirim?

Slackware ile yardımcı olabilecek en bariz yol kullanmaktır! Ne kadar çok kişi kullanırsa, hataları bulan ve rapor eden kişi o kadar fazla olur. Bu, Slackware'i şimdi olduğundan daha kararlı hale getirecektir. Bir başka belirgin yol da bir CD seti satın almaktır. Bu, Slackware üzerinde çalışan herkesi desteklemeye yardımcı olur ve yeni sürümler üzerinde çalışmamızı sağlar. Ayrıca bize e-posta da gönderebilir ve hangi programların eklenmesi gerektiğini bize söyleyebilirsiniz.

Ayrıca foruma atlayabilir ve diğer kullanıcıların sorularını cevaplayabilirsiniz. Sonunda, Slackware hakkında konuşmaya yardımcı olabilirsiniz. Dağıtımı özellikle hala dağıtımını arayan potansiyel kullanıcılara savunmaya yardımcı olun.

Q: Donanımım Slackware tarafından destekleniyor mu?

Slackware, Linux çekirdeğinin desteklediği tüm donanımları desteklemektedir. Buna ek olarak, diğer donanım için sürücüleri bulmak için aşağıdaki aygıtları bulabilirsiniz: etrafında seyir. Donanımınızla ilgili özel bilgiler için check out Linux Donanım Uyumluluğu NASIL . Intel architechture'a ek olarak, Slackware de Alpha ve SPARC sistemlerinde çalışıyor.

Q: İnsanlardan sormaya devam eden diğer soru ne oldu?

İçerecek kadar başka bir sorunun bilincindeyseniz Genel Slackware SSS (yani, teknik olmayan ... Bunu doldurmak istemiyorum Video kartları ve IP tünelleme ile ilgili özel SSS), hissediyorum e-posta ile bize kadar ve bilmemize izin ver.

Q: Slackware'in sonraki sürümü ne zaman açılacak?

Yayınlanma tarihlerinde spekülasyon yapmak genellikle bizim politikamızdır, çünkü Ne var - saf spekülasyon. Nasıl olduğunu bilmek her zaman mümkün değildir Ihtiyaç duyulan güncellemeleri yapmak ve hepsini birbirine bağlamak uzun sürecek Ilgili gevşek uçlar. Önümüzdeki sürüm için işler yapıldığı için, Bunlar mevcut ağacın içine yüklenir. Eğer -current yoksa Varolduğundan, muhtemelen yeni bir sürümünü Slackware. Yeni bir varolan ağacın yeni oluşmasından kısa bir süre sonra oluşacak Serbest bırakıldı.

Q: Nereden teknik bilgi alabilirim?

İşte cevapları alabileceğiniz bazı yerler Teknik bilgilerinize sorular:

Q: Slackware'in ISO imajı piyasaya sürülecek mi?

Evet! Aslında, 6 CD, 32-bit kurulum DVD'si, 64-bit kurulum DVD'si ve bir kaynak DVD olacaktır.

Bunlar ana dağıtım sitesinden edinilebilir,ftp.slackware.com.

Q: Program / Özellik X, bir sonraki sürüme dahil mi olacak?

Ftp.slackware.com adresindeki mevcut slackware ağacında bulunuyorsa, Oldukça iyi bir şans var. Eğer değilse, bunu yapmak zorundasın. Sorgula, ancak şans, dahil edilmek için planlanmamış olmasıdır.

Slackware® Slackware Linux, Inc.'in tescilli ticari markası 'dir. Tüm logoların ve grafiklerin telif hakkı saklıdır.