Slackware Linux Türkiye
Slackware Logo

Haberler

Güvenlik Önerileri

SSS

Kitap

Genel Bilgi

Slackware Indir

Kurulum Yardımı

Ayarlar

Paketler

Yenilikler

Reklam

Portlar

Diğer Siteler

Destek

İletişim

Mail Listeleri

Hakkında

 
  Slackware 14.2 çıktı!
Uzun bir geliştirme döngüsünden (birçok beta ve Herşeyi tam olarak mükemmel bulabilmek için adayları serbest bırakın) memnuniyet duyuyoruz Yeni kararlı sürümün kullanıma sunulduğunu duyurdu. Güncellemeleri bulacaksınız Sistemin tamamında, en yeni geliştirme araçları ve son sürümleri Uygulamalar, pencere yöneticileri, masaüstü ortamları ve yardımcı programlar. The Linux çekirdeği 4.4.14 sürümüne güncellendi (4.4.x çekirdek serisinin bir parçası Çekirdek geliştiricilerinden uzun vadeli destek alacak). biz yaptık Bunların ve diğer modern bileşenlerin en iyilerini bir araya getirdi ve Onlara büyü. Daha önce Slackware kullandıysanız, sistemi hissedersiniz ev gibi.

Ek bilgi için resmi duyuru 'na bakın. Ve sürüm notları . Paketlerin tam listesi için paket listesi konusuna bakın.

Slackware 14.2 için her çeşit ek yazılım için komut dosyası oluşturabilirsiniz. slackbuilds.org web sitesi.

Slackware 14.2'ye disk sürücünüzü değiştirmeden bir test sürüşü yapmak ister misiniz? Sonra check out Slackware Live Edition! Bu, bir CD, DVD, CD veya DVD'den çalıştırılabilen komple bir Slackware kurulumudur. Veya USB stick. Bunun mükemmel işi için Eric Hameleers'e teşekkürler! İşte onu nerede bulabilirsiniz: http://bear.alienbase.nl/mirrors/slackware/slackware-live/

Yardıma mı ihtiyacınız var? docs.slackware.com belgeler sitemize göz atın. Durdurun ve bilginizi paylaşın!

Lütfen Slackware projesinin bir kopyasını toplayarak desteklemeyi düşünün. Slackware Mağazasından Slackware 14.2 sürümü. Diskler çoğaltmaya kapalı, ancak ön siparişlerimizi kabul ediyoruz. Resmi 6 CD seti ve DVD. CD seti 32-bit x86 sürümü iken DVD, 32-bit x86 sürümüyle birlikte çift taraflı bir disktir. Bir tarafı ve 64-bit x86_64 sürümü diğerinde. Slackware'i tüm bu yıllara kadar tutmak için abonelerimize ve destekçilerimize teşekkürler.

Tüm zor işler için Slackware ekibine teşekkürler 14.2 eylem için hazır! Ve tabii ki, tüm açık kaynaklı geliştiricilerin akış yukarıları ve Slackware sayesinde linuxquestions.org adresindeki topluluk Hata raporları, öneri ve yamaları ile ilgili tüm yardımlar için. Bunu sensiz yapamazdık.

Yeni istikrarlı sürümün tadını çıkarın!

Pat ve Slackware ekibi

+ ---------------------- + +

ARM için Slackware 14.2 de mevcuttur. Ayrıntılar için bkz: http://arm.slackware.com

01.07.2016

  Akamaia üzerinden Slackware web sitesi teslim edildi

Slackware web sitesinin yayınlanma baskısı - özellikle de serbest bırakma zamanı - Bir süredir sorun haline geldi.

Önde gelen global İçerik Dağıtım Ağı Akamai - cömertçe sahip Kapsamlı küresel içerik önbellekleme ve İnternet yönlendirme performansı geliştirmeleri sağladı ve bize Zirve zamanlarında bile siteyi tutmak için.

Bunun olmasını sağlayan Akamai'deki çocuklar için büyük bir teşekkürler.

2013-11-03

  Slackware, MariaDB veritabanına geçiyor
Günümüzün Slackware'ından -geçen Değişiklik Günlüğü'nden:

Burada büyük bir haber MySQL'in MariaDB lehine kaldırılmasıdır. Bu Gerçekten herhangi bir düzeyde sürpriz olmamalı. LQ'da yapılan ankette, Kullanıcılarımızın çoğunluğu değişikliği destekliyordu. Benim inancım o MariaDB Vakfı kodla daha iyi bir iş çıkaracak, daha fazlası olsun Güvenlik kaygılarından etkilenmeye ve daha fazla çalışmaya hazır olmaya özen gösterin. Açık kaynak topluluğu. Ve sanmıyorum şu anda herhangi bir Ticari kullanımlar için MySQL sürümünün MySQL lisansıyla ilgili sorunu çözmek, LQ'daki birkaç konu bu konuda karışıklık olduğunu gösterdi, oysa MariaDB ile yazılımı kullanma özgürlüğü oldukça açıktır. teşekkürler Yapım senaryosunu değiştirme konusundaki çalışmaları nedeniyle Heinz Wiesinger'dan dolayı, Test etmek ve hepimizi bu hareketin arkasına götürmek. Şu an birlikte çalışıyor MariaDB (ve geliştiricileri) birkaç yıldır. Vincent Batts da Burada yapılan erken tartışmalarda el ele geçirdi - Daniel Bartholomew ile tanıştı. MariaDB geçen sene bir trende ve oynamak için kaynağın bir kopyasını aldı. Yolculuğa vakit ayırın (ah, thumbdrives'in mucizesi :) Sadece MariaDB'nin kendisiyle değil, aynı zamanda karşılama ile de etkilendi. Slackware başlamıştı. Herhangi bir endişeye karşı duyarlı olmalarını bekliyoruz sahibiz. Durumların büyük çoğunluğunda, MariaDB tamamen Mevcut MySQL veritabanları ile uyumludur ve hayır Değişiklikler gerekiyor. Alanları özetleyen bir makale var. MariaDB, MySQL'den okumayı önerdiğimden farklıdır:
https://kb.askmonty.org/v/mariadb-versus-mysql-compatibility/
MariaDB Vakfı sayesinde! Sizinle çalışmak için sabırsızlanıyoruz.

MariaDB hakkında daha fazla bilgi için kendi web sitesini ziyaret edin: http://mariadb.org

2013-03-23


Slackware® Slackware Linux, Inc.'in tescilli ticari markası 'dir. Tüm logoların ve grafiklerin telif hakları saklıdır.