Genel Bilgi
Slackware Logo

Haber

Güvenlik Tavsiyeleri

SSS

Kitap

Genel Bilgi

Gevseklik yapin

Yardim Kurulum

Yapilandirma

Paketler

Degisiklik Günlügü

Propaganda

Limanlar

Diger Siteler

Destek

Iletisim

Posta Listeleri

Hakknda

 

Slackware Linux nedir?

Slackware Linux'un Patrick Volkerding tarafindan resmi olarak yayimlanmasi, kullanim kolayligi ve istikrarin en üst düzey öncelikleri olarak ikiz amaçlariyla tasarlanmis gelismis bir Linux isletim sistemidir. Slackware, esneklik ve güç yaninda basitlik ve kolaylik saglayan gelenek duygusunu koruyan son popüler yazilimlari da içererek, dünyanin her yerinden en iyisini masaya getiriyor.

Baslangiçta Linus Torvalds tarafindan 1991 yilinda gelistirilen UNIX® benzeri Linux isletim sistemi simdi milyonlarca kullanici ve gelistiricinin dünya çapindaki katkilarindan yararlanmaktadir. Slackware Linux, masaüstü is istasyonundan makina odasi sunucusuna kadar herhangi bir kapasitede hizmet vermek üzere donatilmis, tam özellikli bir sistemle hem yeni hem de deneyimli kullanicilar sunmaktadir. Web, ftp ve e-posta sunuculari, popüler masaüstü ortamlarinin genis bir seçimi oldugu gibi kutudan çikmaya hazirdir. Gelistirmek veya gelistirmek isteyen kullanicilar için kapsamli bir gelistirme araçlari, editörleri ve mevcut kütüphaneler yelpazesi bulunur. Ek yazilimi derleyin.

Slackware Felsefesi

1993 yilinin Nisan ayinda ilk beta sürümünden bu yana Slackware Linux Projesi, oradaki en "UNIX benzeri" Linux dagitimini üretmeyi amaçliyordu. Slackware, Linux Dosya Sistemi Standardi gibi yayinlanan Linux standartlarina uygundur. Basitlik ve istikrari her zaman göz önüne aldik ve sonuç olarak Slackware en popüler, en kararli ve en kolay dagitimlardan biri haline geldi.

Slackware Genel Bakis

Slackware Linux, "UNIX benzeri" bir sistem olan çok islevli bir sistemdir. Hem 32-bit hem de 64-bit sürümleri. Halen 4.4 Linux çekirdegi serisi ve GNU C Kitapligi'ni temel almaktadir. Sürüm 2.23. Kullanimi kolay bir yükleme programi içerir, Kapsamli çevrimiçi dokümantasyon ve menü odakli bir paket sistemi. Dolu Kurulum X Pencere Sistemi, C / C ++ gelistirme saglar Ortamlar, Perl, ag araçlari, posta sunucusu, haber sunucusu, Web sunucusu, bir ftp sunucusu, GNU Görüntü Isleme Programi, Mozilla Firefox, arti çok daha fazla program. Slackware Linux Pentium'da çalisabilir Sistemleri en son x86 ve x86_64 makinelerine kadar.
Slackware® Slackware Linux, Inc.'in tescilli ticari markasi 'dir. Tüm logolarin ve grafiklerin telif haklari saklidir.